تبلیغات
خاطرات من و عزیزی - چگونگی دریافت ویزا كانادا در دمشق

خاطرات من و عزیزی

هیچ وقت برای تازه شدن دیر نیست

بعضی از دوستان  میخواستند بدونند كه ویزا رو چه جوری گرفتم  من شرح اون رو براتون می نویسم

من ساعت 7.30 صبح جلوی درب سفارت كانادا بودم و اولین نفر بودم اون روز 2 تا آقای ایرانی ( یكی فدرال و یكی كبك ) و یه خانك ایرانی هم اموده بودن برای  گرفتن ویزا كانادا .

خلاصه ساعت 8 صبح یه پسر و دختر جوون سوری كه كارمند سفارت سوریه بودند جلوی درب بعد از دیدن ایمیل پاس ریكوست ما من را به داخل راهنمایی كردند و اونجا بعد از تحویل دادن موبایل و یا سكه از یه گیت رد شدیم و به طبقه پایین سفارت كانادا رفتیم و اونجا هم یه برگه هایی كوچكی به رنگ آبی به ما دادند كه یه پسر دیگه سوری به من گفت كه این شماره ات هست بعد از چند دقیقه ( 15 دقیقه ) خانم شماره من رو صدا كرد و بعد مدارك من و اون دوستم رو كه من از طرفش  وكیل بودم رو با عكس ها گرفت و گفت فردا ساعت 3.30 بیاین برای ویزا گرفتن ( به همه بچه ها این حرفو زد ).

فردا هم من دوباره ساعت 3 از هتل اومدم سفارت چون از اونجا  چك اوت كرده بودم  ( هتل من هم  اسمش بود هتل ماجد در میدان صالحیه پشت سینما سفرا و شبی 30 دلار هم از من گرفت )و كاری نداشتم خلاصه راس 3.30 رفتیم داخل و بعد از نیم ساعت دیدم یه خانم دیگه كه ایرانی بود اومد داخل كیوسك اون خانم قبلی و با بلند گو گفت كه همه  شما ایرانی هستید و توضیح داد كه حتما"  ویزا ها تون و برگه CPR رو با مشخصات پاسپورت چك كنید  چرا كه قبلا" مواردی بوده كه اشتباه شده باشه و اگه مشكلی بود به این خانم اطلاع بدهید .

بالاخره چشم ماه هم به جمال زیبایی ویزای كانادا روشن شد با اینكه من ویزا های زیادی در پاسپورتم دارم ولی این یه مزه دیگه داره .

 ضمنا" ویزای كانادا عكس نداره و فقط تاریخ صدور و تاریخ انقضا و نام و شماره پاسپورت و شماره پرونده داره  كه حتما" باید شما این موارد رو چك كنین


نوشته شده در یکشنبه 3 مهر 1390 ساعت 09:18 قبل از ظهر توسط نظرات |


كد قالب جدید قالب های پیچك


free counters