تبلیغات
خاطرات من و عزیزی - نكات اصلی مباحث كلاس سازمان بین المللی مهاجرت در تهران 3

خاطرات من و عزیزی

هیچ وقت برای تازه شدن دیر نیست

مطالب دیگری از وبلاگ آینده سبز در مورد كلاس های IOM

الف) کارت PR : به هنگام ورود به خاک کانادا در فرودگاه با ارائه ی برگه ی landing و پاسپورت در قسمت immigration فرمی را پر  می کنید که در آن باید آدرسی را بدهید که کارت PR تان به آنجا ارسال شود. 8 6 هفته طول می کشد تا کارت PR به دستتان برسد. اعتبار این کارت از زمان ورود شما به کانادا 5 سال می باشد. برای حفظ این کارت شما باید از 5 سال، 2 سال (730 روز) در کانادا حضور داشته باشید به شرط آنکه هر سفر خارج از کانادا بیش تر از یک سال نباشد. جهت تمدید این کارت بهتر است 2 ماه قبل از انقضاء کارت، در کانادا باشید.

علاوه بر فرم مربوط به کارت PR دو تا فرم دیگر را هم باید پر کنید. یکی مربوط به چیزهایی است که با خود آورده اید و دیگری مربوط به وسایلی می شود که بعدا" به کانادا خواهید آورد (goods to follow). نمونه ی این فرمها در سایتهای زیر وجود دارد:

 http://www.cbsa-asfc.gc.ca/E/pbg/cf/b4/README.html

http://www.cbsa-asfc.gc.ca/E/pbg/cf/b4a/README.html

ب) باز کردن حساب در بانک: این کار را می توانید از ایران هم انجام دهید. بانک Royal که یکی از معتبرترین بانکهای جهان می باشد این کار را انجام می دهد. آدرس این بانک www.rbc.com می باشد. سه هفته بعد از درخواست شما، شماره ی حساب را برایتان با e-mail می فرستند و بعد می توانیداز طریق صرافی پول در حسابتان واریز کنید. مقدار پولی که skill worker ها باید با خود ببرند برای یک نفر 000/11 دلار و به ازای هر عضو که اضافه می شود000/3 دلار می باشد. مثلا" ما که یک خانواده ی چهار نفره هستیم باید حداقل 000/20 دلار با خودمان پول ببریم. هر پاسپورت هم مجاز به بردن 000/5 دلار می باشد.

ج) مالیات: در کانادا سه نوع مالیات وجود دارد:

          1- مالیات بر درآمد: 25% از درآمد هر کانادایی بابت موارد زیر کسر می گردد:

                   - مالیات بر در آمد

                   - بیمه ی بازنشستگی

                   - بیمه ی بیکاری: به هنگام بیکاری دولت کانادا 80 75 درصد از آخرین

                      حقوق دریافتی را به مدت شش ماه به شما پرداخت می کند.

                   - حقوق old age : که مربوط به افراد 65 سال به بالا که درآمدی ندارند

                      می شود.

                   - سهم بیمه ی درمانی

          2- اظهارنامه ی مالیاتی T4 : که تا پایان ماه آوریل فرصت دارید این اظهار نامه

              را تکمیل و ارسال کنید. برای پر کردن این اظهار نامه ها، می توانید از tax

              lawyer ها و یا از مرکز HRDC (بصورت رایگان) کمک بگیرید.

          3- ارزش افزوده که دو نوع می باشد:

              - GST که مربوط به کل کانادا می شود.

              - PST که مربوط به هر ایالت می شود.

د) Service Canada (HRDC) : برا ی پیدا کردن آدرس این مرکز در کانادا می توانید به دفتر تلفن یا به سایت www.411.ca  رجوع کنید. پنج فرم باید از این مرکز بگیرید که مربوط به مدارک زیر می شود:

1- کارت SIN

2- CCTB که همان حقوق بچه ها می باشد.

3- تصدیق رانندگی

4- ارزیابی مدارک تحصیلی

5- بیمه درمانی (خصوصی و دولتی)

-  کارت SIN :  همان کارت ملی است که شماره اش را همان موقع به شما می دهند ولی خود کارت یک ماه بعد به آدرستتان ارسال می گردد.

2-  CCTB : دولت کانادا مبلغ 250 200 دلار در ماه بابت هر بچه تا یک سال پرداخت می کند. از سال دوم حقوق بچه ها برمبنای درآمد شما تعیین می شود.

3-  تصدیق رانندگی: تصدیق ایرانی تان را بین المللی و ترجمه کنید و به تایید دادگستری برسانید. معمولا" روی تصدیق های جدید تاریخ صدور قید نمی شود. در این صورت یک فرم "سوابق رانندگی" از اداره ی راهنمایی و رانندگی بگیرید که در آن این تاریخ نوشته می شود. این فرم را در کانادا ترجمه کنید.

سوابق بیمه ی ماشین: اگر می توانیداز شرکت بیمه، سوابق بیمه تان را برای کانادا درخواست کنید دال بر اینکه تصادفی نداشتید. با این گواهی می توانید از شرکت بیمه در کانادا 40 10 درصد تخفیف بگیرید.

امتحان رانندگی: همه باید معاینه ی چشم، امتحال آئین نامه و امتحان رانندگی، شامل شهر و freeway را بدهند. ولی کسانی که تصدیق دارند می توانند آئین نامه و امتحان رانندگی را در یک مرحله بگذرانند. هزینه اش حدود 500 دلار می شود.

برای قبول شدن در امتحان شهر، هر کاری را که در ایران انجام می دهید، آنجا انجام ندهید و هر کاری را که اینجا انجام نمی دهید، آنجا انجام دهید. یک نکته ی مهم که باید به هنگام امتحان در نظر داشته باشید طرز گرفتن فرمان و دیگری shoulder check می باشد. یعنی برای پیچیدن و تغییر مسیر دادن فقط به آینه اکتفا نکنید چون آینه نقطه ی کور دارد و ممکن است ماشینی که در کنارتان قرار دارد را از آینه نبینید. پس سرتان را بگردانید و مطمئن شوید که ماشینی کنارتان نیست.


نوشته شده در پنجشنبه 18 آذر 1389 ساعت 09:05 قبل از ظهر توسط نظرات |


كد قالب جدید قالب های پیچك


free counters