تبلیغات
خاطرات من و عزیزی - کبک و انتخابات آینده ! ( ماندن و یا رفتن )

خاطرات من و عزیزی

هیچ وقت برای تازه شدن دیر نیست

سلام به همه دوستان
 
تا 2 ماه آتی همه پرسی برای انتخاب نخست وزیری استان کبک برگزار میشه و از همین الان دیگه تبلیغات نامزد ها شروع شده  و تلوزیون ها در حال شلوغ کردن برای انتخابات آتی هستند .
در حال حاضر نخست وزیر کبک خانم پاولین ماریوس هست و واقیعتش اینه که  این خانم خیلی تندور هست و متاسفانه و یا خوشبختانه ! خیلی هم حزبش تو کبک طرفدار داره چون یه سری اعتقادات خاص داره .(مثل منع حجاب و نشانه های مذهبی در امکان دولتی که جدیدا در کبک اجرا کرده )

مثلا اینکه میخواد در صورت پیروزی دو زبانه بودن استان کبک رو یه جورایی در اماکن بالای 20 نفر کارمند محدود کنه و همه باید به زبون فرانسه حرف بزنن و یا حتی وعده داده که در صورت  پیروزی در انتخابات آتی همه پرسی جدایی استان کبک رو به اجرا بذاره تا در صورت رای آوردن از کانادا جدا بشه !!!!
استقلال کبک از پنجاه سال پیش مطرح بوده است اما در سالهای 1980 و 1995 کبکی ها دوبار در همه پرسی مسئله استقلال را رد کردند.
ولی ظاهرا این بار با توجه به خروج تعدا زیادی از مهاجرین انگلیسی زبان از استان کبک احتمال رای آوردنش زیاد هست .

حالا این سوال مطرح هست برای ما و شما هایی که میخواین بیان اینجا : ماندن یا رفتن مسئله این است !! ( البته بعد از اتمام درس )نوشته شده در دوشنبه 19 اسفند 1392 ساعت 04:03 قبل از ظهر توسط نظرات |


كد قالب جدید قالب های پیچك


free counters